Šiltnamio parengimas pavasariui ir dirvožemio paruošimas

Vienas iš svarbiausių pavasario darbų – šiltnamio paruošimas ankstyvų daržovių auginimui. Pavasarį ruošiantis darbams reikalinga viską apgalvoti. Šiltnamį pradėti ruoštis reikalinga jau ir rudenį, bet jei to nepadarėte, nesijaudinkite.

Pirmiausia apžiūrėkite šiltnamį ar jis hermetiškas, ar neatsirado iš po žiemos sulūžimų ar skylių. Jei atsirado – sutvarkykite tai. Žiemą, esant sniego, prikaskite šiltnamį sniego. Jis neleidžia išdžiūti dirvožemiui, pagerina pūvimo prosesus, įšala parazitai.

Pavasarį ir rudenį rekomenduojama šiltnamį dezinfekuoti. Galite jį išplauti su kercheriu ar šlanga. Pašalinti nešvarumus. Naudoti dūmines sieros šaškes likus savaitei iki sodinimo. Dūminių sieros šaškių prireiks kelių, jas išdėliokite skirtingose šiltnamio vietose. Uždarykite šiltnamį sandariai ir jas uždegus pasišalininkite. Jos kenksmingos žmogui, tad nelieskite veido rankomis, elkitės saugiai. Šaškės įprastai sudega per valandą, pusantros.

Kai šaškės baigs degti, eiti į šiltnamį kategoriškai draudžiama. Būtina jį palikti uždarytą dar pora parų. Tada išvėdinkite šiltnamį, kol nebeliks sieros kvapo.

Daigus į dezinfekuotą šiltnamį galima sodinti tik tada, kai nejausite net menkiausio sieros kvapo.

Prieš sodinant reikalinga paruošti šiltnamio dirvožemį. Būtina pasirūpinti dirvožemio derlingumu. Reikėtų sukasti žemę, išpūrenti. Jei žemė sunki, palengvinti durpėmis. Puikiai tinka neutralizuota durpė, nerūgšti. Nurūgštinimui tinka pelenai.Šiais laikais didelis pasirinkimas dirvožemį gerinančių trąšų. Pirma reikia nuspręsti ar tręšite cheminėm trąšomis, ar organinėmis. Šiandien aktualu, organika, ekologika, nes jei auginame savo daržoves, norime jų kuo sveikesnių. Galima tręšti paukčių mėšlu, galvijų mėšlu. Tiesa jis jau turi būti paruoštas, perpuvęs. Persistengti nereikia, nes išdegins augalų šaknis. Tręšti geriausiai šiltnamį iš rudens. Pavasarį galima žemę pagerinti su organiškomis trąšomis, tokiomis kaip ežero dumblio sapropelio trąšos. Sapropelio biohumusas – naujos kartos trąšos išgaunamos iš ežero dumblo, kuris susiformavęs per tūkstančius metų ir kupinas įvairiausių mikroelementų. Sapropelio bio humuso sudėtyje esanti organinių medžiagų įvairovė maksimaliai papildo dirvą reikiamais elementais ir jų junginiais. Jų gausa suteikia derliui ne tik formą ir spalvą, bet ir vitaminus bei visavertes maistines bei skonio savybes. Taip pat

nepakenks ir kaulų miltai, nes tai puikus natūralus fosforo trąšų pakaitalas. Jei šiltnamyje auginsit pomidorus, labai tiks patręšti žuvų miltais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.