Šviežios skintos gėlės ypatingoms šventėms Kaune

Gėlės Valentino dienai
Kaune Panerių g. važiuojant link lapių kelyje galite įsigyti šviežių gėlių įvairioms progoms. Prekiaujame gėlėmis per šventes, tokias kaip Valentino diena, Kovo 8 – oji, Mamos diena, Tėva diena, Rugsėjo 1-oji. Patogus apsipirkimas, galite užsakyti telefonu, ir atsiimti Panerių g. 280 “Deko sodas” parduotuvėje arba įsigyti vietoje.
Dažniausiai prekiaujame skintomis rožėmis ir tulpėmis.
 
Šiek tiek minčių apie arčiausią šventę Valentino dieną.
 
Yra įvairių istorijų apie Valentino dienos kilmę. Kai kurie šią šventę sieja su romėnu Šv. Valentinu, kuris buvo nukankintas už tai, kad neatsižadėjo krikščionybės. Jis mirė 269 m. vasario 14 dieną – tą pačią dieną vykdavo ir meilės „loterijos“. Anot legendos, Šv. Valentinas paliko atsisveikinimo raštelį kalėjimo prižiūrėtojo dukrai, su kuria buvo buvo susibičiuliavęs. Raštelį pasirašė taip: „Tavo Valentinas“. Dar pasakojama, kad Šv. Valentinas buvo kunigas. Imperatorius Klaudijus II neva jį įkalinęs už išdavystę – įstatymo nesilaikymą (dėl valstybinių interesų imperatorius buvo išleidęs įsakymą nesutuokti porų, bet kunigas Valentinas slapta poras sutuokdavo). 496 metais popiežius Gelasijus vasario 14-ąją Šv. Valentino garbei paskelbė Valentino diena.
 
Valentino dienos šventė siekia Romos imperijos laikus. Senovės Romoje vasario 14-oji buvo skirta deivei Junonai pagerbti. Junona buvo Jupiterio žmona, romėnų dievų motina ir karalienė. Žinoma kaip santuokos, motinystės, moterų ir vaisingumo deivė. Vasario 15-ąją prasidėdavo Luperkalijos šventė.

Valentino diena Lietuvoje

Šią romantiškąją meilės šventę pradėjome švęsti pakankamai neseniai – tik po to, kai 1990 metais atgavome Nepriklausomybę. Galbūt būtent dėl to mūsų šalyje nėra susiformavusios aiškios tradicijos. Visgi, visi, pradedant moksleiviais ir baigiant suaugusiaisiais, šią dieną negaili gėlių, gražių žodžių ir šios šventės simboliu laikomų širdelių, todėl romantiška atmosfera tikrai yra jaučiama. Istorikai mano, kad panašią šventę esame turėję ir anksčiau, kuomet gegužės 13 dieną minėdavome meilės deivės Mildos dieną.

 

Valentino diena puikiai tinka ir romantiškiems rekordams, kurie iš tiesų yra labai įspūdingi:

  • Internetiniai Londono floristai, siūlantys ekstravagantiškas ir labai brangias Valentino dienos puokštes, 2016 metais pirkėjams pasiūlė ypatingą 1000 rožių kompoziciją. Šios 1,5 m siekiančios gėlės buvo kruopščiai atrinktos Pietų Amerikoje ir kainavo nei daug, nei mažai – 13 tūkstančių USD (beveik 11 700 Eurų).
  • Yra daugybė skirtingų progų, kuomet siekiama pagerinti ilgiausio bučinio rekordus. Tačiau jei kalbėsime apie įsimylėjėlių šventės išvakarės (neoficialiai dar vadinamos „Bučinių diena“), pasiekimus, vienareikšmiais lyderiais taps tailandiečių porelė, kurie bučiuotis sugebėjo net 46 valandas ir 24 minutes!
  • 2010 metais ne pačiu tradiciškiausiu būdu rekordo siekti nusprendė 51-erių metų amerikietis, kuris per 24 valandas nutarė išdalinti kuo daugiau apsikabinimų. Tai jam pavyko padaryti net 7777 kartus! Tačiau įspūdingiausia tai, jog siekdamas šio rekordo, amerikietis nepamiršo pagalvoti ir apie kitus: visos šios avantiūros metu jis rinko aukas Amerikos širdies asociacijai. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.